Alto Stick™ 10-string guitar range

Nový model, který svojí koncepcí vychází z klasického 10-ti strunného modelu má kratší mensuru a pouze 22 pražců. Jeho basová část je svým rozsahem blíže tonálnímu rozsahu běžné kytary a melodická část zasahuje až do oblasti kde se uplatňují například housle. Každý nově vyrobený kus disponuje nejnovější technologií v oblasti mechanického nastavení, dále máte na výběr z celé řady materiálů pro tělo nástroje, typů a barev ladících mechanik a značek na hmatníku, celou řadu druhů ladění, tvrdosti strun a to vše v základní ceně, která se liší pouze v závislosti na typu použitého snímače.

Pro tento nástroj jsou k dispozici tři doporučené způsoby ladění. Alto tuning má basovou část naladěnou o oktávu a melodickou o kvartu výše nez klasický model. Extended Alto má melodickou část naladěnou o kvartu níže (baritone melody) než klasický model, celkově však o oktávu výše. Expanded Alto má pak celkově odlišnou koncepci, shodnou s tzv. Matched Reciprocal, transponovanou však o celou sextu výše. Další podrobnosti naleznete pak přímo na stránkách výrobce.

Tento nástroj je určený zejména pro toho, kdo si chce rozšířit své portfolio Stick nástrojů v oblasti tonálního rozsahu, pro hráče, kteří mají menší ruce, nebo pro děti, které se Stickem teprve začínají. V žádném případě se ale nejedná o žádný „bejby“ Stick, ale o plnohodnotný nástroj.

Rozměry a hmotnosti:
Rozměry: 36 1/4″ (92.1cm) x 3 1/4″ (8.3cm) x 1 3/4″ (4.5cm)
Tloušťka krku 7/8″ (2.2cm), mensura 26 1/2″ (67.3cm)
Mezera mezi strunami 0.320″ (8.13mm), mezera mezi skupinami strun 0.430″ (10.92mm)
Průměrná hmotnost 5.6 lbs (2.54kg)
(hmotnost je závislá na materiálu těla a typu použitých snímačů)

Základní ceny Alto Stick™ 10-string:
10-string Alto Stick vybavený Stickup passive stereo humbucking pickup modulem
$1900
10-string Alto Stick vybavený ACTV-2 stereo/mono active EMG pickup modulem
$2100
10-string Alto Stick vybavený PASV-4 passive Villex quad pickup modulem
$2300

Alto Stick™ 10-string guitar range